Zapytanie ofertowe Wrocław – Horning (Dania) – Wrocław

Szanowni Państwo,

Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo” zaprasza do złożenia oferty na usługę wynajmu autobusu/autokaru wraz z kierowcą do przewozu 10 osób na trasie Wrocław– Horning (Dania, region Jutlandia Środkowa) 11.10.2021, przewóz tych osób w okolicach Horning na trasie do 200 km (rozliczone będą osobną fakturą, prosimy o niewliczanie tych kosztów w koszt oferty) 11.10.-15.10.2021 oraz powrót Horning (Dania, region Jutlandia Środkowa) – Wrocław 15.10.2021.

Zamówienie dotyczy projektu „Kształcimy otwartych i operatywnych pracowników dla Europy.” projekt nr 2020-1-PL01-KA102-081054 realizowanego z programu Erasmus + w ramach Akcji 1. Mobilność edukacyjna.

Szczegóły zapytania znajdują się załączeniu.

Zapraszamy do składania ofert – uwaga: termin składania ofert – 04.10.2021, godz. 15:00

Formularz_28_09_2021_Dania_Kadra VET

Zapytanie_28_09_2021_Dania_Kadra VET


„Be(e) natural”, czyli międzynarodowo w Magdeburgu

W dniach 13-22.09.2021r. polska grupa młodzieży wzięła udział w międzynarodowym projekcie pt. „Be(e) natural” w Willi Böckelmann w Magdeburgu (Saksonia-Anhalt, Niemcy). Wyjazd został organizowany przez Fundację Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo”.

W spotkaniu oprócz polskiej młodzieży brały udział grupy z Niemiec, Portugalii oraz Grecji.

Głównym celem programu było zdobycie wiedzy o pszczołach – ich wpływu na nasze życie. W trakcie wyjazdu odbyły się liczne dyskusje oraz prezentacje na temat zrównoważonego rozwoju oraz rozwiązań w tej dziedzinie, wprowadzanych przez kraje z całego świata. Dodatkowo, poruszane były takie tematy jak działania aktywistyczne, fair trade oraz green ecology.

Ciekawym doświadczeniem były również warsztaty o trzech specjalnościach. Podczas szkoleń z fotografii uczestnicy nauczyli się, jak w najefektywniejszy sposób korzystać z aparatów fotograficznych oraz stosować różne metody fotografowania. Uczestnicy warsztatów DIY, dzięki pomocy i wiedzy przekazanej przez prowadzących, stworzyli własnoręcznie wiele ciekawych i imponujących rzeczy, takich jak kompostowalne kule z nasionami  roślin oraz kosmetyki, np. pomadka do ust. Ostatni warsztat dostarczył natomiast wiedzy na temat przebiegu procesu drukowania na przestrzeni wieków, a także wytwarzania zeszytów oraz portfeli ze zużytych kartonowych opakowań. Chętne osoby mogły również własnoręcznie nadrukować stworzone przez siebie wzory i napisy na różnych powierzchniach.

Główną atrakcją programu był wyjazd grupy na warsztaty z pszczelarzem.  Podczas tych warsztatów grupa zdobyła podstawową wiedzę na temat roli różnych pszczół w przyrodzie oraz przebiegu tworzenia miodu. Umożliwione również zostało zajrzenie w głąb jednej z pasiek. Miłym gestem ze strony pszczelarza było również stworzenie możliwości napełnienia własnego słoiczka z miodem. Ponadto, udział w programie wynagrodzony został certyfikatem.

Podczas wyjazdu polska grupa młodzieży miała okazję zintegrować się z osobami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej, poznać ich język, zwyczaje oraz tradycje. Uświadomiliśmy sobie, że każdy mały krok w kierunku zrównoważonego rozwoju pozwala na zmiany na naszej planecie Ziemi.

Polska grupa programu Youth Exchange uważa wyjazd za bardzo udany i z czystym sumieniem poleca taki rodzaj aktywności każdej chętnej osobie.

Autorka tekstu: Beata Bień

Zdjęcia: Klaudia Gilarska

Skip to content