Nasi Partnerzy o projektach europejskich

Działania Fundacji „Faveo” nie mogłyby być realizowane, gdyby nie współpraca z wieloma organizacjami. Ważnymi partnerami są szkoły, które wspólnie z nami podejmują projekty międzynarodowych praktyk zawodowych dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli. W ostatnich tygodniach miało miejsce wiele imprez upowszechniających efekty naszej współpracy.

W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku odbył się Dzień Erasmusa, których był radosnym świętem celebrowania doświadczeń i wrażeń z wyjazdów uczniów i nauczycieli do Włoch, Niemiec i Danii, ale też okazją do zachęcenia kolejnych roczników do podjęcia międzynarodowego wyzwania. W programie znalazły się emocjonujący konkurs wiedzy o Europie, który obserwować mogli wszyscy uczniowie szkoły, pokaz mody europejskiej, wspólne tańce międzynarodowe i wesołe relacje z wyjazdów, ale też dużo informacji o tym, dlaczego warto wziąć udział w zagranicznych stażach i jakie inne możliwości rozwoju daje program Erasmus+.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu absolwenci staży podjęli międzynarodowym menu uczestników XXVII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Kuchnia inspirowana była daniami duńskimi, włoskimi i niemieckimi, które uczniowie poznali w ostatnim roku podczas praktyk w tych krajach. W ten sposób uczestnicy turnieju z całej Polski i ich instruktorzy smakowali pastę, sałatkę śledziową czy Eintopf wykonane według oryginalnych receptur mistrzów kuchni włoskiej, duńskiej i niemieckiej. Przepisy zostały przekazane wszystkim zainteresowanym, łącznie z odręcznymi notatkami młodych kucharzy.

W Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie natomiast program Erasmus+ stanowił punkt programu Drzwi Otwartych. Uczestnicy praktyk na podstawie własnego doświadczenia odpowiadali na pytania odwiedzających i zachęcali do poszerzania horyzontów edukacyjnych. Stoisko Erasmusa cieszyło się popularnością i widać było duże zaciekawienie młodzieży i rodziców możliwością ukończenia części kształcenia za granicą. Wielu z nich po raz pierwszy słyszało o programie i europejskiej współpracy szkół i pracodawców.

Takie wydarzenia dają nam dużo nowej energii do działania i z przyjemnością będziemy je kontynuować w przyszłości.

Skip to content