Straszne praktyki w Szkole Produkcyjnej w Hørning w Danii

W grupie udających się do Danii uczennic i uczniów ZSZ nr 5 we Wrocławiu znaleźli się przyszli fryzjerzy, cukiernicy i mechanicy pojazdów samochodowych. Zaskakujących wyzwań nie zabrakło dla żadnej z grup zawodowych. Mechanicy pracowali zarówno z pojazdami prestiżowej marki Volvo jak i z old stylowym Citroënem 2CV. Fryzjerzy zagłębiali tajniki okolicznościowych stylizacji, wśród których ze względu na czas pobytu, dominowały motywy halloweenowe. Podobnie cukiernicy musieli sprostać potwornym wątkom. Wyszło koszmarnie! Krwawe makijaże, dynia i kartofle w makabrycznej odsłonie, bezowe duchy i jeszcze to wstrętne sprzątanie. Tym razem negatywnie nacechowane epitety to jednak pochwała:).

Program  kulturowy pozwolił poznać rozwój duńskiego rzemiosła od historycznej strony. W wolnym czasie odbyły się wycieczki do wioski wikingów Bork Vikingehavn i nad Morze Północne, w okolice z latarnią Lyngvig Fyr. Pieniste fale, silny wiatr, deszcz to było dopiero przerażające! Stanowczo bardziej niż miecze wcale nie złowrogich, jak się okazało, ale całkiem życzliwie nastawionych Wikingów. Bezpiecznie i sympatycznie czuć się można było także w domowym zaciszu hostelu i w przyjaznej atmosferze szkolnej mensy. Nie zabrakło wspólnego muzykowania, śpiewania, długich rozmów a nawet ogniska!

Uczestniczkom i uczestnikom oraz opiekunce gratulujemy odwagi, waleczności, wytrwałości w zdobywaniu nowych umiejętności. Po takim wyjeździe nie będzie ich łatwo w życiu wystraszyć.

Skip to content