Startujemy z nowym wyzwaniem międzynarodowym!

Z przyjemnością informujemy, że zainaugurowany został kolejny projekt Fundacji „Faveo” w ramach programu Erasmus+, który propagował będzie kształcenie zawodowe w międzynarodowym środowisku.

W grudniu 16 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie pod opieką niezastąpionego pana Marcina Kokota rozpoczęło inicjatywę pobytem w niemieckim Bildungsnetzwerk Magdeburg. Przez kilkanaście dni młodzież zgłębiała tajniki turystyczne Saksonii Anhalt i projektowała foldery zachęcające do aktywnej rekreacji w regionie. Efekty ich pracy zostaną opracowane przez profesjonalistów w formie prospektów i broszur służących różnym grupom zawodowym i wiekowym chcącym poznać Magdeburg i land, którego to miasto jest stolicą.

Druga grupa uczniów zrealizowała praktykę zawodową w ośrodku restauracyjno-konferencyjnym, w którym asystowała pracownikom w obsłudze imprez kulinarnych i eventów branżowych. Jak zawsze szczególna atmosfera panowała w kuchni, w której szefowa Katja Loskant potrafi z tylko jej znaną fachowością zadbać o warsztat edukacyjny praktykantów i efekty kulinarne.

Oczywiście nie mogło zabraknąć akcentów związanych z jarmarkami bożonarodzeniowymi. Polscy uczniowie stworzyli własne stoisko na evencie organizowanym w Villi Bökelmann, jak też odwiedzili jeden z największych we wschodnich landach jarmark magdeburski, któremu towarzyszył pokaz świateł i iluminacji.

Tak dobrze rozpoczęty projekt dobrze rokuje 🙂 Liczymy na wiele podobnych wrażeń z udziałem kolejnych wspaniałych uczestników 🙂

Skip to content