Skąd jesteś? Wie heisst du? How are you? Czyli międzynarodowe wakacje w Magdeburgu

Rozmowy w różnych językach, poznawanie nowych kultur, nauka o wspólnej Europie i możliwościach zatrzymania negatywnych zmian klimatycznych, a przede wszystkim świetna atmosfera i dobra zabawa – to wszystko miało miejsce na polsko-niemieckim Kindercamp, który Fundacja „Faveo” zorganizowała razem z EJBS w Magdeburgu. Projekt dofinansowany był przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Uczestnikami były dzieci z Polski i z Niemiec, które spędziły tydzień pod opieką zespołu opiekunów z kilku krajów. Dzięki tej mieszance kulturowej było wesoło i wybuchowo – ale tylko pozytywnie. Program zaplanowany został z udziałem samych nastolatków, dzięki czemu wszystkie punkty były trafione. Jak zawsze w Villii Bockelmann młodzież miała dużo swobody i decyzyjności. Uczestnicy sami wybierali, czy chcą uczyć się gotowania potraw portugalskich, układu breakdance czy pograć w piłkę. Jedna zasada była stała – działamy zawsze w międzynarodowym zespole.

Uczestnicy uznali, że zaliczają pobyt do bardzo udanych, po powrocie szlifują języki obce i spotykają się za rok na kolejnym podobnym projekcie. Jesteśmy za i będziemy wspierać realizację!