Quo vadis? czyli o kształceniu zawodowym w dobie koronawirusa

Zazwyczaj o tej porze roku nasze myśli absorbują wyjazdy na praktyki, szkolenia, urlopy:). Tegoroczne decyzje odnośnie nich są nieco trudniejsze. Ryzyka związane z wirusem SARS-CoV-2 nie zastopowały jednak całkowicie edukacji zawodowej. Dzięki narzędziom IT i social mediom szkoły współpracujące z Fundacją Faveo w bieżących projektach Erasmus+ podtrzymują swoją aktywność.

W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku uczniowie m.in. dzielą się wrażeniami z mobilności zagranicznych na fanpagu na fb (Turystyka ZSCh https://pl-pl.facebook.com/pages/category/High-School/Turystyka-ZSCh-328414577607009/).

W Zespole Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu do Internetu czasowo przeniosły się gastronomiczne konkursy zawodowe. Z dumą przekazujemy, że Adam Sielski – absolwent praktyki zagranicznej z Faveo został wyróżniony w konkursie „Apetyczne śniadanie”. https://zsz5.edupage.org/news/.

W Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie w marcu uruchomiono „pogotowie maseczkowe”. (https://www.zs1ostrzeszow.pl/index.php/1385-w-naszej-pracowni-krawieckiej-powsta%C5%82o-180-maseczek-ochronnych). Poza pracownią krawiecką „spod linka”, w kolażu pod wpisem  udostępniamy także zdjęcia z pracowni krawieckiej  w Skanderborg Hørning Produktionsskole w Danii – naszego partnera projektów (fotografie sprzed pandemii).

Pracownicy Faveo i partnerzy aktualnych projektów wirtualnie modyfikują plany i dostosowują działania do obecnych wyzwań. Do zobaczenia w nowej odsłonie!

 

Skip to content