Mamy przyjemność poinformować, że dwie pracownice Fudacji Faveo: Magdalena Mazik Gorzelańczyk oraz Martyna Bunk zostały zaangażowane w projekt Europejskiego Funduszu Społecznego pt. European Entrepreneurship Programme to activate NEETs w charakterze ekspertów ds. międzykultutrowości oraz otwarcia interkulturowego w kontekście zawodowym. Projekt ma na celu opracowanie kompleksowego programu szkoleniowego z zakresu przedsiębiorczości, mobilności oraz otwartości interkulturowej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, tzw. grupy NEET (Not in Education, Employment or Training).

W maju 2016 roku odbyło się spotkanie ekspertów z Włoch, Polski i Niemiec u włoskiego partnera projektu, tj. w stowarzyszeniu PRISM – Promozione Internazionale Sicilia Mondo. Podczas spotkania projektowego zostały przedstawione efekty pracy ekspertów nad modułami programu szkoleniowego, a także wyniki tygodniowego szkolenia 30 młodych osób z partnerskich krajów, w ramach którego zostały przetestowane niektóre rozwiązania oraz ćwiczenia zaproponowane przez zespoły. Trening dla młodych osób z trzech krajów łączący praktyczne aktywności wspierające przedsiębiorczość (w tym ustalanie i dążenie do osiągnięcia celów), umiejętności TIK w aktywnym poszukiwaniu pracy, otwartość interkulturową oraz mobilność był nie lada wyzwaniem technicznym oraz logistycznym.  Przetestowanie ćwiczeń oraz szczegółowa ewaluacja spotkania młodzieży dało ekspertom możliwość dopracowania zaproponowanych metod szkoleniowych.

W tej chwili wciąż trwają prace nad praktycznym podręcznikiem dla trenerów, który zawierać będzie dokładny i przejrzysty opis ćwiczeń i technik szkoleniowych w 4 modułach: przedsiębiorczość, umiejętności TiK, interkulturowość oraz mobilność, wszystkie zaś w odniesieniu do wymagań współczesnego rynku pracy. Podręcznik będzie dostępny w 4 wersjach językowych w postaci e-booka (pdf): polskim, niemieckim, włoskim i angielskim.

Zachęcamy do śledzenia naszych prac na bieżąco. Już wkrótce będzie można się również zapoznać z gotowym podręcznikiem, który zostanie udostępniony na naszej stronie WWW.

Skip to content