POZNAJ NASZE AKTUALNE PROJEKTY

Więcej informacji na stronie projektu Szkoła Kadr

Rekrutacja  info@fundacja-faveo.pl

EWKa Europa wspiera kształcenie, zawodowcy rozwijają Europę.

Kolejny koordynowany przez Fundację Faveo program mobilności w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe programu Erasmus + to działania od 01.08.2019 do 31.12.2020, które obejmują praktyki zawodowych 69 uczniów i job shadowing 31 przedstawicieli kadry VET. Odbędą się one w Niemczech, Danii i we Włoszech. Członkami konsorcjum są ponownie  ZS nr 1 w Ostrzeszowie, ZSZ nr 5 we Wrocławiu, ZSCH we Włocławku, a partnerami projektowymi Szkoła Produkcyjna w Horning, Bildungsnetzwerk w Magdeburgu i Eurocultura w Vicenza. Pogłębienie współpracy ma służyć przede wszystkim:

– rozwojowi w budowaniu relacji na linii szkoła – rynek pracy wedle europejskich standardów,

– wzmocnieniu w uczniach, obok kompetencji fachowych w zawodzie, także deficytowych kompetencji miękkich, m.in.: chęci rozwoju, mobilności w poszukiwaniu pracy, wyższej samooceny.

Ciao! Hallo! Velkommen!

Zgłębiamy duńskie, włoskie i niemieckie standardy pracy.
Działania projektowe już w toku.

Welcome Europe

W 2017 roku ruszył projekt mobilności osób uczących się w ramach kształcenia zawodowego pt. „Welcome Europe”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Working With Diversity

“Working with Diversity – Tranings for Youth Staff in the IILCN (Inclusion, Intercultural and Language Competences, Network) Field” to projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

European Entrepreneurship Programme To Activate Neets

Mamy przyjemność poinformować, że dwie pracownice Fudacji Faveo: Magdalena Mazik Gorzelańczyk oraz Martyna Bunk zostały zaangażowane w projekt Europejskiego Funduszu Społecznego pt. European Entrepreneurship Programme to activate NEETs w charakterze ekspertów ds. międzykultutrowości oraz otwarcia interkulturowego w kontekście zawodowym.